Модуль Головна книга (GL), входить до базової системи SrCoreSystem і забезпечує ведення множинних планів рахунків, зберігання інформації про контрагентів, рахунки, документи, залишки та обороти по рахунках, основні налаштування бухгалтерського обліку та локалізації правил облікової політики банку, різні види довідників.
У GL ведеться єдиний пул бухгалтерських проводок, який може бути введений у ручному режимі, сформований операціями за контрактними підсистемами, регламентами, простими операціями або сформований через API зовнішніми підсистемами. У загальному пулі проводок, можливий перегляд, з деталізацією в розрізі субліків, а також параметрів унцієвого та кількісного обліку.
Всі документи мають свій налаштований маршрут, з відповідним набором статусів, процедур перевірок і т.д. Система контролює всі об'єкти головної книги, насамперед основні об'єкти системи із незавершеними маршрутами. Контроль проводиться як із закриття дня, і попередньо при завершенні робочого дня співробітником банку.
Функція проведення документа включає контроль лімітів та арештів і може бути налаштована на будь-який перехід статусу маршруту. Також налаштовуються решта обов'язкових і власні процедури валідації банку.
Всі документи мають унікальний Reference та код операції, з яким один/група документів були сформовані.
При закритті/відкритті операційного дня, в системі використовується налаштований набір регламентних процедур, які виконують необхідну валідацію даних та автоматичне проведення необхідних масових операцій. Процедури переоцінки також включені в пакет закриття операційного дня та виконуються повністю в автоматичному режимі.
Головна книга має єдиний типізований пул даних, що розширюється, про контрагенти банку. Типи контрагентів можуть налаштовуватися банком самостійно. Як і для всіх об'єктів системи, для модуля роботи з контрагентами, залежно від типу, налаштовується маршрут, який дозволяє гнучко проводити валідацію даних про контрагент, для різних стадій життєвого циклу даного об'єкта. Існує механізм угруповання контрагентів за типами зв'язків.
Завдання по роботі з рахунками та залишками, пропонує насамперед перегляд інформації щодо залишків за дату та за період, у розрізі субрахунків, аналітичних та балансових рахунків (з деталізацією у розрізі класу, розділу та групи), відповідно до специфіки Плану рахунків НБУ.
Є можливість настроювання сегментації аналітичного рахунку на довільний план рахунків. Для зручності представлення номерів рахунків, а також для кодування аналітичних параметрів, у номері рахунку можна задати символ для поділу сегментів (зазвичай крапка) між собою та правила для автоматичного формування сегментів під час операції автоматичного відкриття рахунку. Механізм сегментації аналітичних/суб рахунків передбачає обов'язково вказівку маски рахунку при його відкритті. Надалі номер рахунку формується у суворій відповідності до обраної маски. Для сегментів вказуються правила автоматичної нумерації та довідники, що обмежують перелік допустимих значень сегмента.
Рахунок може бути мультивалютним. Як правило, всі рахунки головної книги відкриваються автоматично в рамках своїх бізнес-процесів. На рівні рахунків, можливе налаштування лімітів. Проводиться підтримка стандарту IBAN.
Робота з картотеками відкладених платежів/операцій (відповідні платежі СЕП, зупинені платежі ФМ, документи по дебіторській заборгованості по РКО тощо), це також один із зручних інструментів функціоналу Головної книги. Робота з картотеками є той же уніфікований механізм, що й робота з контрактними та угодовими підсистемами.
У функціонал Головної книги, також входить ведення всіх довідників системи, які поділяються на кілька великих груп (системні, обов'язкові довідники НБУ та інших регуляторів, клієнтські тощо)
Існує ще ціла низка додаткових можливостей для роботи з об'єктами головної книги, від списку операцій, які можна виконувати над однією/групою рядків (контрагентів, рахунків, документів тощо), тобто. елементів BPM до різних сервісних функцій.
Дані можливості представлені у Посібнику користувача та Посібнику адміністратора до системи SrCoreSystem та САБ SRBank.