Модуль Управлінського обліку успішно експлуатується у складі АБС SrBank протягом уже понад 10 років, постійно вдосконалюється та розширюється, агрегуючи найкращі методики банків. Цей модуль є інтегрованим рішенням у складі технологічної платформи SFTP, тому може експлуатуватися як і банках, і у фінансових компаніях.
У стандартному варіанті, всі налаштування системи виробляються, лише на рівні функціональних підсистем, т.к. АБС SrBank, програмне забезпечення SrFinance, які в першу чергу є OLTP системами. Формування управлінської аналітики виконується з допомогою параметризації всіх фінансових транзакцій обліку доходів і витрат індивідуально кожному за бухгалтерського документа, рахунки, операції, угоди. Можливе більш глибоке налаштування деталізації, на рівні сум окремих документів у розрізі аналітичних складових. Комплекс управлінського обліку працює повністю в автоматичному режимі з високою глибиною деталізації. Як аналітичний модуль зберігання та представлення аналітичних даних, використовується наша аналітична система зберігання даних (DWH), на базі якої відбувається побудова всіх вітрин, OLAP кубів, різних видів звітів, як за допомогою стандартних інструментів, вбудованих в систему, так і за допомогою BI систем різних виробників.
Кожен об'єкт системи позиціонується в розрізі стандартного набору ієрархічних класифікаторів управлінського обліку, що гнучко налаштовуються:
Правильне складання класифікаторів формує універсальну управлінську модель обліку фінансового результату банку, що використовується під час планування, аналізу, оцінки ефективності бізнес-підрозділів та банківських продуктів.
Такий підхід дозволяє повністю розвантажити бухгалтерський облік від невластивих йому аналітичних функцій та одночасно знизити витрати, підвищити якість та глибину аналітики:
Основні функції управлінського обліку:
Для управлінського обліку небанківських доходів та витрат розроблено спеціальний програмний комплекс «Електронні заявки на господарські витрати», який виконує такі функції:
За результатами відображення фінансових транзакцій в управлінському обліку формуються аналітичні вітрини та багатовимірна звітність у вигляді OLAP-«кубів», що виводить на принципово новий рівень можливості аналізу повного фінансового результату банку, отриманого як від банківських, так і від господарських операцій.
Другою похідною управлінського обліку є розрахунок внутрішнього трансферту та доповнення управлінської аналітики результатом трансфертних нарахувань, а також перерозподіл небанківських витрат на бізнес-підрозділи з використанням спеціальних драйверів та матриць коефіцієнтів у розрізі фінансових суб'єктів та функціональних об'єктів.